Zdroj: http://www.mortaigne.com/harald-skala.a172.html / Vydáno: 6.2.2011 2:39 / Autor: Roman Urbani

Harald Skala

Současnost
autor některých nových článků na našich stránkách

V loňském roce se nám, stejně jako našim kamarádům ze společnosti Via Cassa podařilo navázat zajímavý kontakt a autorem prací, týkajících se vojenských dějin z našeho oblíbeného období.

Na počátku roku 2011 naše komunikace vykrystalizovala v sérii několika článků, které nám pan Skala poskytnul pro publikaci na webu Mortaigne regimentu.

Myslím, že i samotný životopis autora je zajímavý.

Narozen 3. července 1935 v Žacléři, okr. Trutnov. Původ ze smíšeného česko-německého manželství. Po absolvování devítiletky v Lanškrouně vyučeň jako strojní zámečník. Po dvou letech přijat na Průmyslovou školu v Chrudimi. 1956 - 1958 vojenská prezenční služba u PTP. Pak zaměstnán jako konstruktér v Montážních závodech Liberec,  poté u Dopravních podniků města Liberce jako vedoucí dílen.

1969 odchod do NSR, zde zaměstnán u fy SIEMENS v Hanau v různých funkcích. Po likvidaci závodu v Hanau r. 1991 odchod do předčasného důchodu.

Od r. 1993 spolupracuje s různými muzei na Slovensku, pro které vypracoval několik dokumentací k tamnějším portrétním sbírkám. Od r. 1993 přispívá do různých periodik z oboru historie a genealogie v Čechách a na Slovensku.

V letech 2002 a 2005 vydalo nakladatelství UNIVERSUM v Prešově jeho dvě knihy.

Husárske osudy (2002) informace: http://www.viacassa.eu/oznamy/kniha-husarske-osudy

Slávne časy cisárskej jazdy (2005)  informace: http://www.viacassa.eu/oznamy/kniha-slavne-casy-cisarskej-jazdy