Aktuální výročí: 23. června – narozen Johan Gustafsson Banér

Vyhledávání

O nás

Články

Kontakty

Novinky:

  • 19.10.10 - Doplněno hodnocení FB
  • 29.8.10 - Doplněn kalendář výročí
  • 5.7.10 - Celková změna koncepce stránek

Reklama

časopis

Přihlášení

Systémové zprávy[CNW:Counter]
< návrat zpět

Frekventované otázky a odpovědi

Některé detaily týkající se nováčků bude nejlepší vysvětlit formou frekventovaných otázek a odpovědí (Questions/Answers), které již byly položeny a zodpovězeny:Q: Odkud vlastně jste, když bych se k vám chtěl přidat?
A: Členové regimentu se rekrutují z různých míst České Republiky i ze zahraničí, základ regimentu je shromážděn v Brně a blízkém okolí. Akce jsou po celé republice i v zahraničí. Není problém být odkudkoli.

Q: Kde najdu stanovy vašeho sdružení a jaké jsou členské příspěvky?
A: Nejsme registrovaným sdružením a nemáme dané oficiální stanovy a povinnosti. Tím pádem ani pravidelné příspěvky. Před anonymním skupinovým vlastnictvím dáváme přednost osobnímu vlastnictví jednotlivých členů, nebo skupinek, které se dohodnou.

Q: Jsem členem SHŠ xyz (KVH zyx), je to problém?
A: Není. Regiment Mortaigne nemá primární ambice SHŠ a podobně. Členy regimentu jsou členové řady SHŠ a KVH. V případě Regimentu Mortaigne se jedná o dobrovolnou účast a spolupráci zájemců.

Q: Chtěl bych zkusit, zdali by mne toto období zaujalo, ale nechce se mi investovat do nějakého vybavení, které by pak třeba nebylo dobré. Jak?
A: Uvažujete dobrým směrem. Na první akci vám můžeme nejnutnější vybavení zapůjčit.

Q: Jaké musím splňovat požadavky abych mohl jezdit s vámi?
A: Zájem o věc. Kromě výjimek (děti s rodiči) je to také věk 18 let, tedy plnoletost. No a samozřejmě základní vybavení.

Q: Jaké musím mít vybavení?
A: Viz sekce o vybavení

Q: Dělám také románské období v rámci LH, a chtěl bych mít i věci na 30tku echt.
A: Tuto snahu vám chválíme.

Q: Můžu mít teda uniformu ručně šitou, z ručně tkané vlny, podšitou ručním plátnem? Slyšel jsem, že požadujete, aby byl kostým nováčka naprosto stejný jako starých členů.
A: Slyšel jste možná dobře, ale určitě jinde. Poznatky se vyvíjí, a šít kostým podle několik let starého střihu, když je k dispozici nový, věrnější a lepší by bylo… Sobecké? (pozn. autora – našel bych i silnější slovo, ale cenzura kolegů nepovolila) Rovněž materiál a vypracování můžete zvolit lepší, než je průměr, rozhodně vám nebudeme bránit, ale budeme vás podporovat.

Q: Máte mušketýry a pikenýry, ale já bych chtěl být rondašír a už mám štít.
A: Rondašír můžete být, ale ne u nás. Podle našich nejaktuálnějších informací se v rámci švédské armády, kterou jsme si vybrali za vzor, v daném období rondašíři běžně nevyskytovali.

Q: Chci být velitel, mám partyzánu a sametový kostým, umím jezdit na koni.
A: Velitelem v rámci Mortaigne regimentu můžete samozřejmě být, ovšem až projdete celou dráhu vojáka od píky (muškety) k velitelskému postu. Jedinou zkratkou může být, že budete velitelem vlastní sekce (kumpanie, regimentu), a projevíte k velení schopnosti a znalosti. Velmi rádi vám k tomu napomůžeme. (A sametový kostým odložte, v blátě se nenávratně špiní... )

Q: Neumím šermovat, a neumím ani střílet, ale viděl jsem vás a líbilo by se mi co děláte. Kde se to mohu naučit.
A: Nemusíte umět nic (možná to bude jednodušší, než přeučovat nevhodné návyky). Všechno co uměly dobře vycvičené jednotky z třicetileté války je možné pomocí vojenského drilu a disciplíny naučit u nás.

Q: A naučím se u vás šermovat?
A: Nejlépe se šermovat naučíte ve škole šermu. Někteří členové tyto školy navštěvují, rádi vám poradí.

Q: Berete i holky?
A: Pokud respektují daná pravidla, tak ano. O Xeny bojovnice zájem nemáme.

Q: Jsme skupina šesti kluků, a čtyř holek. Dvě holky jsou markytánky, jedna bubnuje a jedna je praporečník. Máme dyftýnové červené kostýmy, muškety.
A: To není špatný základ pro jednu plnou (šestičlennou) sekci. Pokud budete splňovat výstrojní podmínky (viz. sekce o vybavení) a budete fungovat podle našich materiálů v rámci našeho regimentu nebo brigády, budeme rádi.

Q: Kostýmy v žádném případě měnit nebudeme (jsou čerstvě ušité), a chceme mít do bitvy svou vlastní vlajku, bubeníka a velitele, a nechceme být závislí na velení kohokoli jiného. Chodit budem, jak budeme chtít.
A: Tak proč nám proboha píšete, že chcete být členy Mortaigne regimentu? Na struktuře odpovídající vojenskému velení musíme trvat, jinak naše snažení nemá smysl. Barva kostýmů není problém. Mimo bitvu (v táboře, při odpočinku…) si samozřejmě můžete fungovat jako zcela autonomní jednotka. Včetně vlastního tábora, vlastní vlajky, vlastních interních záležitostí. Ale v případě bitvy nebo cvičení se musíte plně podřídit naší struktuře.

Q: Mám 42 let, to jsem asi starý že…
A: Ale kdepak. U nás jsou i pánové přes 50let věku (u dam se věk zmiňovat pochopitelně nehodí, že…). Vítány jsou i celé rodiny, včetně dětí. Věkové rozpětí je tedy od cca 9měsíců až po…

Q:
A:

Q:
A:

tyto další otázky čekají na vás… ptejte se…

Pošlete e-mail


s vaším dotazem:

Váš e-mail
Předmět
Kontrola captcha
Zpráva
a nebo napište svůj dotaz rovnou tady:

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.