Aktuální výročí: 16.9.-21.9. 1618 - První záznamůhodná bitva třicetileté války. Generál dělostřelectva ve službách českých stavů, Petr Arnošt Mansfeld, dobyl dobře opevněnou Plzeň. Už zde se objevil problém s podceňováním dělostřelectva od českých stavů, ale ani katolíci v Plzni na tom nebyli nejlépe co se týče vybavení.

Vyhledávání

O nás

Články

Kontakty

Novinky:

  • 19.10.10 - Doplněno hodnocení FB
  • 29.8.10 - Doplněn kalendář výročí
  • 5.7.10 - Celková změna koncepce stránek

Reklama

časopis

Přihlášení

Systémové zprávy[CNW:Counter]
Kategorie: Návody, výkresy, Odívání

Jak ušít punčochy

Rekonstrukce
Doufejme že podrobný návod pro ruční ušití dobově vypadajících a fungujících punčoch.

Ke stažení: 2A-puncochy.pdf PDF soubor, cca 1MB

Download - stahuj

print Formát pro tisk

Komentáře


, punčochy odpovědět

Pokud se můžu přimísit do debaty odborníků,váš střih určitě vyzkouším.Ale mám i jiný,sama už nevím odkud jsem ho vlastně stáhla,ale sedí taky dobře,i když jsem ho musela trochu upravit.Myslím,že úprava je nutná u každého střihu.centimetry nezachytí všechno.je lepší to střihnout volnější a pak dostehovat na správnou míru.a zanést změny do střihu.

, - odpovědět

Já mám opačný problém. Ušila jsem už skoro deset párů pro kluky z naší skupiny, a pokaždé byly pančuchy volné nad patou, tam jak píše autor, ale víc. Protože na to autor upozorňuje, nepovažuji to za nedostatek návodu, ale jen za malý problém. nedovedu si představit co by se muselo stát, aby ta pančucha byla malá.

, od kotníku níž odpovědět

Na včerejším setkání s ostatníma z regimentu sem si potvrdil, že nejsem lempl, ale že je v návodu chyba. Celý postup jsem pečlivě aplikoval, velmi pečlivě sem měřil a dokonce několikrát přeměřoval. Ale od kotníku směrem k nártu mi to celé nevyšlo. Chyba byla někde v tom vynáščení délek nártu. Celé jsem to tedy vyřešil selským rozume a vrch chodidla tam domaloval částečně podle spodní části střihu a částečně od oka. Ovšem největší překvapení nastalo po tom co jsem přidal skoro 1cm na šev a i tak mi to bylo sakramentsky malé v obvodu... (opět sem přeměřil a zjistil sem, že míry sem nanesl dobře, celkově mi tam chybělo kolem celého lítka asi tak 1-2 cm v obvodu.) Každopádně jsem získal kus papíru, který když náležitě ještě dozvětšuju tak budu mít funkční střih na fusekli. Tudíž to není úplně špatně.

, - odpovědět

Ide to bez problemov.....

, stahování odpovědět

NĚJAK TO KU*VA NEJDE STÁHNOUT 19

icon odpověděl(a)

Mě to stáhnout jde na vícero PC, a 42 stažení v tuto chvíli hovoří za vše...
Asi lokální mrak nad Prahou... 2